بلاگ

چطور درصد فیزیک من توی آزمون‌ افزایش پیدا کنه؟

jalalsadeghi.ir فیزیک کنکور جلال صادقی دوازدهم کلاس آنلاین
  • روحیه

چطور درصد فیزیک من توی آزمون‌ افزایش پیدا کنه؟

اینکه تلاشی بکنیم و بلافاصله نتیجه اش را ببینیم فوق العاده است و روحیه مون چند برابر می شه اما باید منطقی باشیم. البته که با یه روز زحمت کشیدن می شه یه اتاق رو رنگ کرد و نتیجه اش رو دید و خوشحال شد ولی واقعا دو سه جلسه ورزش کردن باعث می شه ماهیچه ها دو سه برابر بشن؟ یا رژیم غذایی تو یه هفته جواب می شده؟

  • زمان تاثیر

درس هایی مثل عربی و دینی و ادبیات در کوتاه مدت خیلی خوب جواب می دن و خیلی زود پیشرفت در نمره و درصدت رو می بینی. یه کتاب یا معلم و جزوه عالی می تونه سریع تو رو به چیزی که می خوای برسونه. درسی مثل شیمی یا زبان هم در میان مدت جواب می دن. مقداری پیگیری و ممارست باعث می شن نمراتت به مرور بهتر و بهتر بشن. فیزیک و ریاضی و زیست اما جزو درس های میان مدت یا گاهی بلند مدت هستند و برای نتیجه گرفتن در اونها باید صبور باشید ولی می‌تونم اطمینان بدم که این اتفاق خواهد افتاد و با تلاش حتما به درصدهای بالا می‌رسید اما راهکار چیه؟

  • دروس اختصاصی

 برای نتیجه گرفتن توی این درس ها باید صبور باشی و چندین هفته مطالعه صحیح(*)و تمرین و تمرکز و مشارکت در کلاس و تست زدن کافی داشته باشی اونوقت می بینی که درصدات رو به بالا حرکت می کنه و نتیجه گرفتن شروع می شه!

نکته مهم اینکه حتما باید روی جزوه تون مسلط باشید و تست بزنید و ناامید نشید.

ناامید نشدن برای دروس تخصصی بسیار مهمه.

(*) اعتقاد محکمی دارم که دروس اختصاصی نیاز به کلاس رفتن دارن و خیلی راحت تر از حالت خودخوان میشه مطالب رو با کیفیت یاد گرفت و البته منکر نیستم که دانش‌آموزهای قوی شابد بتونن بعضی از این دروس رو بدون معلم هم خوب یاد بگیرن.

  • وقتی نمی خونم بهتر می شم!

 
این جمله رو تو دوران تحصیل یا گفتی یا شنیدی! این نتیجه گرفتن بعد از درس نخوندن از پایه قوی درسی تو و به خاطر زحمت هایی هست که قبلا کشیدی و الان داری استفاده اش رو می بری. و شک نکن درس خوندن های حال حاضرت هم نتیجه می ده. و اگر نخونی همون پایه قوی رو هم از دست می دی و وضعیت وخیم میشه.
سطح سوال و حال روحی هم توی این قضیه تاثیر دارن و در مجموع یادت باشه همچین اشتباهی نکنی که درس رو رها کنی.
  • و نهایتاً تداوم !

نکته خیلی مهم اینکه تداوم در مطالعه باعث می شه و تست زدن لازمه تا نتایج خوبی که به دست اومده باقی بمونه و دوباره افت نکنی و همه چیز به حالت اولیه برگرده! باید پیگیر باشی و مداوم درس بخونی و بخصوص توی کلاس ها حضور فعال داشته باشی تا نتایجت روز به روز بهتر بشه و درصدهات توی آزمون روز به روز بهبود داشته باشه و با تداوم در خوندن بتونی نتایجت رو در اوج نگه داری.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
گفتگو با ما در واتساپ
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید